





Przed Tobą oczyszczacze powietrza Klarta, które oceniamy w naszym głównym rankingu oczyszczaczy powietrza.
Liczba „Ranking” oznacza miejsce zajmowane w rankingu głównym, natomiast „Punktacja” to liczba punktów przyznana za stosunek możliwości do ceny.
Pod zestawieniem prezentujemy wady i zalety oczyszczaczy Klarta oraz omawiamy technologie obecne w urządzeniach tej marki, np. ION Plasma Air. W razie pytań napisz je w komentarzu.
Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Wyróżniają się bardzo restrykcyjnym podejściem do smogu i atrakcyjną ceną. Sprawdź który oczyszczacz Klarta wybrać. Najnowszymi urządzeniami tej marki są oczyszczacze powietrza Klarta Stor 3 i Klarta Forste 4.
W ofercie firmy Klarta znajdują się obecnie dwa oczyszczacze powietrza: Klarta Forste 4 i Klarta Stor 3. Różnice między nimi prezentuje tabela.
Klarta Forste 4 to oczyszczacz, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 37 m². Ma filtr wstępny, HEPA 13 i węglowy oraz jonizator plazmowy.
Ze względu na cichą pracę idealnie pasuje do sypialni i pokojów dziecięcych. Ważne zalety stanowią tutaj również rewelacyjny system 3 trybów auto oraz czujniki cząsteczek PM2,5, temperatury i wilgotności. Dokładne wyniki pomiarów prezentowane są na wyświetlaczu i w aplikacji.
Oczyszczacz Klarta Forste 4 ma wskaźnik wymiany filtra i blokadę rodzicielską. Sterowanie możliwe jest pilotem, panelem oraz smartfonem.
Klarta Stor 3 to urządzenie, które jest w stanie obsłużyć pomieszczenie o powierzchni aż 75 m². Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby umieścić je w znacznie mniejszym pokoju. Zanieczyszczenia eliminują filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy oraz jonizator plazmowy.
Oczyszczacz Klarta Stor 3 został wyposażony w system 3 trybów auto, a także w czujniki PM2,5, temperatury i wilgotności powietrza. Dokładne wyniki pomiarów prezentowane są w aplikacji, a sam oczyszczacz informuje o czystości powietrza przez trójkolorowy wskaźnik.
Urządzenie można sterować poprzez panel dotykowy oraz za pośrednictwem smartfona.
Oczyszczacze powietrza Klarta to urządzenia polskiej firmy Klarta Poland. Marka zadebiutowała na rynku w 2017 r, wprowadzając do sprzedaży oczyszczacz Klarta Forste.
Urządzenie to doczekało się już swojej czwartej wersji, dostępnej pod nazwą Klarta Forste 4. W ofercie znalazł się także drugi oczyszczacz – Klarta Stor 3, zaprojektowany głównie z myślą o wyjątkowo dużych pomieszczeniach.
Urządzenia oferowane przez Klartę wyróżniają się atrakcyjną ceną, która w tym przypadku idzie w parze z wysoką skutecznością. Rygorystyczny tryb auto z czujnikiem laserowym PM2,5 i sprawdzone technologie zapewniają skuteczną ochronę zdrowia. Wysoki komfort obsługi zapewnia m.in. funkcjonalna aplikacja mobilna.
Bardzo dobra relacja między kosztem zakupu a oferowanymi możliwościami sprawia, że oczyszczacze Klarta znajdują się w czołówce naszego rankingu. Dodatkową zaletę stanowi ich estetyka. Firma Klarta jako jedna z nielicznych umożliwia zakup swoich oczyszczaczy w kilku kolorach.
Zalety
Wady
Oczyszczacze powietrza Klarta zostały przystosowane do pracy w trybie automatycznym. Każde urządzenie wykorzystuje laserowy czujnik pyłu zawieszonego PM2,5, zatem prędkość filtracji dostosowywana jest do stężenia głównego składnika smogu.
Innowacyjnym rozwiązaniem w oczyszczaczach Klarta Forste 4 i Klarta Stor 3 jest obecność systemu 3 trybów auto (3 x AUTO Select Mode). Użytkownik ma do wyboru:
Dzięki temu można dostosować sposób pracy oczyszczacza Klarta do swoich potrzeb – kiedy to możliwe, urządzenie pracuje z pełną mocą, a kiedy trzeba, ogranicza głośność, lecz nadal reaguje na zmianę jakości powietrza.
We wszystkich trzech trybach oczyszczacze Klarta przyśpieszają prędkość filtracji już wtedy, gdy stężenie PM2,5 przekroczy 5 µg/m³ (Klarta Forste 4) lub 7 µg/m³ (Klarta Stor 3). Tak szybka reakcja skutecznie zapobiega ekspozycji na wysokie stężenia smogu.
Poza czujnikiem laserowym PM2,5 oczyszczacze Klarta mają jeszcze mierniki temperatury i wilgotności powietrza. Umożliwiają zatem monitorowanie trzech ważnych parametrów powietrza.
Wszystkie oczyszczacze powietrza Klarta zostały wyposażone w zestaw trzech filtrów, których pracę wspiera jonizator.
W nowo zakupionym oczyszczaczu Klarta znajduje się zawsze filtr HEPA klasy H13. Po zużyciu można jednak zastąpić go zarówno takim samym filtrem, jak i filtrem HEPA klasy E11.
Filtry w oczyszczaczu Klarta Forste 4, Źródło: www.klarta.pl
Deklarowana żywotność maksymalna filtrów w oczyszczaczu Klarta Forste 4 wynosi rok, natomiast w oczyszczaczu Klarta Stor 3 dwa lata. Urządzenia mają wskaźniki, które sygnalizują konieczność wymiany filtra. Oczywiście, tak samo jak w przypadku wszystkich innych oczyszczaczy, rzeczywista żywotność filtrów może być różna. Decyduje o niej kilka czynników.
Im więcej zanieczyszczeń przepływa przez oczyszczacz, tym więcej osadza się na filtrach. Warto pamiętać, że stan powietrza w domu zależy zarówno do jego czystości poza budynkiem, jak i od naszych własnych nawyków. Nie wszystkie zanieczyszczenia napływają z zewnątrz. Palenie w domu papierosów albo używanie kominka dodatkowo zanieczyszcza powietrze.
W dużym pomieszczeniu przez oczyszczacz będzie przepływać więcej powietrza, a co za tym idzie więcej zanieczyszczeń. Filtry zużyją się zatem szybciej niż w małym pokoju.
Używanie oczyszczacza przez całą dobę doprowadzi do szybszego zużycia filtrów niż wyłączanie urządzenia przed wyjściem z domu. Mimo to radzimy pozostawiać oczyszczacz włączony, gdyż ciągłe oczyszczanie zapewnia najlepszą ochronę przed smogiem.
Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Forste 4 dostępne są w zestawach. Ich ceny wynoszą:
Filtry do oczyszczacza powietrza Klarta Stor 3 również sprzedawane są w zestawach, a ich ceny to:
Stosunek ceny filtrów do żywotności jest zatem korzystny.
W oczyszczaczach powietrza Klarta obecne są jonizatory plazmowe z certyfikatem TÜV. Urządzenia generują jony ujemne i dodatnie, które charakteryzują się wysoką trwałością i podobieństwem do jonów obecnych w środowisku naturalnym.
Jony łączą się cząsteczkami zanieczyszczeń i ułatwiają ich usuwanie. Jonizacja wspomaga proces oczyszczanie powietrza z wirusów, bakterii, pyłków roślinnych i zarodników pleśni. Technologia ta bywa rekomendowana jako dobra dla alergików.
Jeśli Twoim problemem jest suche powietrze, sprawdź ewaporacyjne nawilżacz powietrza.
Spis treści: