Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
21
Miejsce w rankingu
LIFAair

LA352

Ocena eksperta
6.3
Powierzchnia oczyszczania
49.5 m2
Cena
3499
Oczyszczacz Lifaair LA352 w mieszkaniu
Oczyszczacz Lifaair LA352 w mieszkaniu

LIFAair LA352 to oczyszczacz powietrza fińskiej firmy LIFAair, zaliczanej do grona światowych liderów w dziedzinie urządzeń poprawiających jakość powietrza wewnątrz budynków. Nie jest jednym z najtańszych oczyszczaczy dostępnych na polskim rynku, ale obecność skutecznych technologii filtrujących i czujników powietrza oraz inne zalety sprawiają, że LIFAair LA352 zasługuje na swoją cenę.

Niezawodny zestaw filtrów z dużą ilością węgla aktywnego

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA352 jest wyposażony w system filtrujący złożony z trzech elementów:

  • filtra wstępnego, który wychwytuje grubszy kurz, sierść i inne większe zanieczyszczenia,
  • filtra HEPA klasy E12, odpowiedzialnego za zatrzymywanie drobnych cząsteczek, w tym pyłów PM2,5 i PM10,
  • filtra węglowego z dodatkiem zeolitu, pochłaniającego szkodliwe gazy i neutralizującego brzydkie zapachy.

Na uwagę zasługuje ilość węgla aktywnego, którego jest tutaj aż 1 kg, co pozwala korzystać z oczyszczacza bez potrzeby wymiany filtra nawet przez pięć lat.

Stacja LIFAsmart dla pełnej kontroli powietrza i filtrów

Oczyszczacz LIFAair LA352 dostępny jest w dwóch wersjach: ze stacją pomiarową LIFAsmart LAM05 albo bez niej (wariant LIFAair LA352C).  Stacja nie jest niezbędna dla prawidłowej pracy urządzenia, ale znacząco poprawia jego funkcjonalność. W samym oczyszczaczu znajdują się wyłącznie czujniki temperatury i wilgotności, tak więc LIFAair LA352C nie może samodzielnie dostosować prędkości filtracji do stanu powietrza. LAM05 została wyposażona w sensory pyłu zawieszonego PM2,5, TVOC (lotnych związków organicznych) oraz CO2 (dwutlenku węgla). Oczyszczacz zsynchronizowany ze stacją pomiarową monitoruje zatem jakość powietrza i to w znacznie szerszym zakresie niż większość urządzeń dostępnych na rynku oraz umożliwia automatyczne dostosowanie intensywności filtracji do aktualnych potrzeb.

Dzięki stacji LAM05 oczyszczacz LIFAair LA352 wyróżnia się także pod względem precyzyjnego pomiaru zużycia filtrów. Urządzenie w wersji LIFAair LA352C oblicza pozostałą żywotność na podstawie czasu pracy, czyli tak jak wiele innych oczyszczaczy powietrza. Stacja pomiarowa analizuje natomiast jakość powietrza oraz prędkość oczyszczania, dlatego prezentowane przez nią wyniki są znacznie bardziej precyzyjne.

Stacja pomiarowa komunikuje się z oczyszczaczem poprzez sygnał Bluetooth. Została wyposażona w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 5200 mAh, a więc jest w stanie pracować bez dostępu do prądu.

Mobilne sterowanie i samodzielne wykrywanie usterek

Oczyszczaczem powietrza LIFAair LA352 można sterować poprzez panel dotykowy albo za pośrednictwem aplikacji mobilnej i smartfona lub tabletu. Dotyczy to zarówno urządzenia w wersji ze stacją, jak i bez niej. Jeśli zdecydujesz się na zakup modelu LIFAair LA352C, będziesz mieć do dyspozycji aplikację LIFACtrl, której wadę stanowi fakt, iż na razie dostępna jest wyłącznie na iPhone'a. Osoby posiadające oczyszczacz ze stacją LAM05 są w korzystniejszej sytuacji, gdyż przeznaczona dla nich aplikacja LIFAair oferowana jest także w wersji na Androida.

Na komfort użytkowania oczyszczacza powietrza LIFAair LA352 pozytywnie wpływa również funkcja autodiagnozy, czyli samodzielne wykrywanie ewentualnych usterek. Nie bez znaczenia jest też niemal bezstopniowa regulacja tempa obrotów wentylatora. 20 dostępnych ustawień prędkości pozwala na wybór trybu pracy, który pozwoli efektywnie usuwać zanieczyszczenia, ale nie będzie generował nadmiernego hałasu.

Dla kogo?

Wydajność oczyszczacza LIFAair LA352 wynosi 332 m³/h, dlatego możemy polecić go do pomieszczeń, których wielkość wynosi maksymalnie 41,5 m². To propozycja skierowana do wymagających użytkowników, którzy są w pełni świadomi związku pomiędzy stanem powietrza a zdrowiem, a co za tym idzie chcą monitorować stężenie różnych rodzajów zanieczyszczeń i mieć kontrolę nad swoim oczyszczaczem w każdej sytuacji.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
3499 zł
Przepływ powietrza
332 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
39 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierz-oczyszczacz.pl
49.5 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA, Węglowy
Dodatkowe technologie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
18-50 dB
Pobór mocy
≤ 50 W
Wymiary
25x25x50,5 cm
Waga
10 kg
Certyfikaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz