Aby przeszukać stronę musisz wpisać frazę
Szukaj
20
Miejsce w rankingu
LIFAair

LA502

Ocena eksperta
6.5
Powierzchnia oczyszczania
56.24 m2
Cena
4499
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA502
Oczyszczacz powietrza Lifaair LA502

LIFAair LA502 to oczyszczacz fińskiej firmy LIFAair, która może pochwalić się trzydziestoletnim doświadczeniem w produkcji urządzeń służących poprawie jakości powietrza. Prezentowany tutaj model wyróżniają przede wszystkim wysoka wydajność (450 m³/h) i wielofunkcyjna stacja pomiarowa, ale zalety te idą w parze z wysoką ceną, gdyż za sprzęt trzeba zapłacić 4499 zł (cena z 13.06.2018 r.).

Pojemne filtry dokładnie usuwające smog i inne zanieczyszczenia

Oczyszczanie powietrza przez LIFAair LA502 to proces złożony z trzech etapów. Urządzenie zostało wyposażone w:

  • filtr wstępny, którego funkcję pełni metalowa obudowa filtra węglowego,
  • filtr węglowy o wadze 3,5 z dodatkiem zeolitu wychwytującego m.in. cząsteczki promieniotwórcze,
  • filtr HEPA E12 o powierzchni 4,6 m2, odpowiedzialny głównie za usuwanie pyłów zawieszonych i alergenów.

Mamy tu zatem podstawowy zestaw filtrów, ale w dobrym wydaniu. Duża ilość węgla aktywnego oraz spora powierzchnia filtra HEPA przekładają się na żywotność tych elementów, a w rezultacie na częstotliwość ich wymiany.

Pięć czujników jakości powietrza, tryb auto i pojemny akumulator

LIFAair LA502 złożona jest z dwóch części: oczyszczacza oraz współpracującej z nim stacji pomiarowej, wyposażonej w czujniki:

  • pyłu zawieszonego PM2.5,
  • lotnych związków organicznych (LZO, TVOC),
  • dwutlenku węgla,
  • wilgotności,
  • temperatury.

Czujniki te odgrywa podwójną rolę: po pierwsze informują użytkownika o aktualnym stanie powietrza, a po drugie umożliwiają urządzeniu pracę w trybie automatycznym.

LIFAair LA502 korzysta z Wi-Fi, dzięki czemu możliwe jest sterowanie nią z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie za pomocą aplikacji mobilnej.

W przeciwieństwie do większości oczyszczaczy powietrza LIFAair LA502 nie przestaje pracować, kiedy nastąpi przerwa w zasilaniu. W urządzeniu znalazł się bowiem akumulator litowo-jonowy o pojemności 5200 mAh, który doskonale sprawdzi się w takich sytuacjach.

Niskie koszty eksploatacji dzięki dobrym filtrom i energooszczędności

Ceny filtrów wymiennych do oczyszczacza nie należą do najniższych, gdyż za filtr HEPA trzeba zapłacić 499 zł a za węglowy 699 zł. Jednak żywotność pierwszego z nich wynosi 3 lata, a drugiego aż 10 lat. Daje to roczny koszt w wysokości 236 zł, co nie jest zbyt dużym wydatkiem, biorąc pod uwagę wydajność oczyszczacza. Maksymalny pobór mocy LIFAair LA502 to 60 W,  czyli sprzęt zużywa podobną ilość prądu co inne urządzenia o podobnym przepływie powietrza i nie spowoduje nadmiernego wzrostu rachunków za energię elektryczną.

Dla kogo?

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502 ma wydajność wystarczającą do wnętrza o powierzchni 56,24 m². Stanowi zatem dobrą propozycję dla osób, które poszukują urządzenia do dużego pomieszczenia i chcą mieć zapewnioną pełną kontrolę nad stanem powietrza. Możliwość sterowania sprzętem z dowolnego miejsca i umieszczony w nim akumulator sprawiają, że LIFAair LA502 dobrze spełnia swoje zadanie nawet w trudnych warunkach.Oczyszczacz dostępny jest również w wersji LIFAair LA502 C, pozbawionej stacji pomiarowej. Ma to pozytywny wpływ na koszt zakupu, ale znacząco osłabia funkcjonalność urządzenia, dlatego nie zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania.

Szczegóły techniczne

Dane techniczne
Wartości
Cena
Przepływ powietrza
450 m3/h
Powierzchnia oczyszczania wg. producenta
54 m2
Powierzchnia oczyszczania wg. wybierz-oczyszczacz.pl
56.24 m2
Rodzaj filtrów
Wstępny, HEPA 13, Węglowy z dodatkiem zeolitu
Dodatkowe technologie
Nie
Nawilżanie powietrza
Nie
Tryb automatyczny
Tak
Głośność pracy
34-63 dB
Pobór mocy
1-60 W
Wymiary
30 x 30 x 80 cm
Waga
14 kg
Certyfikaty
Brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź komentarze

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Marki które u Nas znajdziesz